1970

Leta 1970 je ekipa ostala brez igrišča in brez potrebnih finančnih sredstev. Zaradi tega je za dve leti prenehala z delovanjem. Večina članov ekipe je prestopila k rokometni sekciji TVD Partizan Šmarje - Sap, kjer so igrali dve leti. Med tem je bila leta 1971 zgrajena nova osnovna šola Louisa Adamiča s telovadnico in tremi zunanjimi igrišči.

S temi objekti so bili ponovno ustvarjeni pogoji, da se je klub revitaliziral in ponovno vključil v tekmovalni sistem. Ekipi so se pridružili tudi člani iz Šmarja - Sapa in v naslednjih sezonah so nastopili v dolenjski rokometni ligi, območni rokometni ligi Ribnica in ljubljanski conski ligi. Trenerji so bili še vedno domačini (Marinčič, Ambrožič). V tem obdobju je bila ustanovljena tudi ženska ekipa, ki je tekmovala v sezonah od 1973/74 do 1979/80. V sezoni 1972/73 je moška ekipa rokometnega kluba prvič nastopila na odprtem zimskem prvenstvu Slovenije in osvojila v tako imenovani B ligi 4. mesto.